Zapiski z szuflady #3

Kolejny piątek, kolejny post stricte pisarski Tym razem należało napisać scenę zaczynającą się od zdania ze słowem „niebieski” (można było go użyć w dowolnej formie gramatycznej). Musiało być dynamicznie, kolor miał odgrywać ważną rolę, miał być esencją sceny. Mam nadzieję, że udało mi się wybrnąć z zadania, zapraszam

***

Niebieskie niebo było tym, co pragnęła w tej chwili zobaczyć. Deszczowy październik i wszechobecna szarość przyprawiały ją o same czarne myśli. Nie mogła pracować, ani wychodzić z domu. Chciała tylko zostać cały dzień pod kocem z zapasami kawy i pizzą. Chciała, żeby wszyscy dali jej spokój. Nie dzwonili, nie pytali jak się czuje. A jak ma się czuć? To pierwsza jej jesień bez Witka. Jak on mógł tak po prostu zachorować i umrzeć. Zostawić ją z książkami, które o nim cały czas przypominają, mopsem i miłością do niebieskiego nieba. No jak? Pieprzony rak! Podstępna cholera, która w momencie niszczy wszystko! Błyskawicznie uniosła swoje zwinięte ciało z kanapy i z wściekłością rzuciła w kąt ulubionym zielonym kubkiem Witka. Zanim zorientowała się, co zrobiła, usłyszała dźwięk rozbijanego naczynia i pisk przestraszonego psa. Zamarła. Ze łzami w oczach rzuciła się na kolana i w rozpaczy zaczęła zbierać rozrzucone po pokoju kawałki ceramiki. Wściekła na siebie i szlochająca zaczęła sklejać kubek kawałek po kawałku. „Może być” pomyślała patrząc na koślawą rzeźbę. Usiadła przy oknie i wróciła do marzeń o niebieskim, bezchmurnym niebie.

***

Klub Pisarski, do którego należę i w ramach którego powstają moje teksty, założyła i prowadzi Maria Kula (w Internecie znana jako Perypetie). Co tydzień członkowie grupy dostają nowe zadanie twórcze, a raz w miesiącu polecana jest nam książka do przeczytania. Do tej pory dzieliłam się moimi utworami wyłącznie z grupowiczami. Doszłam jednak do wniosku, że nie chcę ich pokazywać tylko wąskiemu gronu odbiorców. Odważyłam się je tutaj publikować. Wpisy z nowej serii Zapiski z szuflady będą ukazywać się co drugi piątek.

6 Replies to “Zapiski z szuflady #3”

  1. bardzo ładnie piszesz!

    1. Dziękuję, bardzo mi miło

  2. Naprawdę bardzo fajnie napisane!:)

    1. Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć

Dodaj komentarz