Linki do poduszki #6

Za mną emocjonujący rok, pełen wielu zmian. Na blogu nowy 2017 zaczynam trochę na spokojnie, porcją linków Ostatni wpis z tej serii był ponad pół roku temu. Postaram się, żeby takie posty pojawiały się przynajmniej raz w miesiącu – wartych odwiedzenia stron zbiera mi się bardzo dużo. Zapraszam!

***

U Kasi podsumowanie roku z akcją „12 niecodziennych rzeczy. Brałam w niej udział, polecam i kontynuuję serię w tym roku. Było to dla mnie świetne doświadczenie – wypowiedź moją i innych uczestniczek przeczytacie w Kasi poście.

Na wesoło i zwierzęco. Właściciel, wraz ze swoim kotem, odtworzył Facebook’owe emotki z Pusheen’em. Przesłodko!

Coś, co bardzo lubię, czyli stare fotografie. Lubię też porównania, jak wiele może zmienić się w jednym miejscu w ciągu kilkudziesięciu lat. Taką formę przedstawiania przeszłości i teraźniejszości widziałam już na blogu Dawno temu w Krakowie, dzisiaj jednak zapraszam do Nowego Jorku.

Zostając w Nowym Jorku – przed Świętami wracaliśmy z Przemem do starych odcinków Sex and the City. Zawsze podobała mi się praca Carrie (co nieco na ten temat wspominałam tutaj), ale to, jakich mężczyzn wybierała i jak zachowywała się w stosunku do nich, sprawiało, że nie mogłam czasem oglądać. Niektórych nie pamiętam, niektórych nie zapominam. Ta lista pomogła mi odświeżyć pamięć.

Chyba każdy ma jakiś swój rytuał. Dla mnie jedną z takich rzeczy jest poranne picie kawy zawsze w tym samym kubku. To sprawia, że na chwilę się wyłączam, nastawiam pozytywnie do nadchodzącego dnia, odwracam myśli od jakichś stresujących mnie sytuacji. Rytuały nadają naszym działaniom głębszy sens i pomagają, nawet gdy nie wierzysz w nie.

Będąc jeszcze w tematyce rytuałów, Niebałaganka pisze o dwóch prostych rzeczach, które ułatwią codzienne życie.

Nie znoszę narzekania. Gdy słyszę jak ktoś kolejny raz użala się nad sobą, skarży się na wszystko i nie widzi ŻADNYCH pozytywów (a także nie dąży do tego, aby takie w jego życiu się pojawiły) to mam ochotę oblać go kubłem zimnej wody i wykrzyczeć: Daj se (dokładnie – se a nie sobie) spokój! Zacznij w końcu doceniać to, co masz! Przyznaję, byłam kiedyś narzekaczem. Ale skończyłam z tym definitywnie. Zmiany w moim otoczeniu pojawiły się natychmiast, a post Króliczka Doświadczalnego tylko utwierdził mnie w słuszności podjętej decyzji.

Na zakończenie linkowego postu, sławne loga wczoraj i dziś.

***

To wszystkie interesujące linki, które dla was wybrałam. Może znaleźliście ostatnio coś ciekawego w sieci? Dajcie koniecznie znać!

16 Replies to “Linki do poduszki #6”

 1. Dzięki za linka do mojego tekstu!

  To musiało być bardzo uwalniające uczucie, porzucenie tego nawyku. Ciekawa jestem, czy ludzie w Twoim otoczeniu zauważyli zmianę?

  1. Dopiero teraz, gdy uwolniłam się ze szponów tego nawyku, widzę jak bardzo uprzykrzał życie. Moi najbliżsi spokojnie mogą potwierdzić zmianę, a nowe osoby, które poznaję, nie mają powodów, aby stwierdzić, że narzekam Pozdrawiam!

 2. Dużo rzeczy pasuje do mnie, więc dziękuję i sobie sprawdzę. Ostatnio fajny tekst o narzekaniu napisała Szęśliva- „O tym jak spełniłam fantazję mego męża” Polecam:)

  1. O, dzięki – chętnie przeczytam

 3. Yep, bycie bardziej pozytywnym (albo po prostu mniej negatywnym) zdecydowanie polepsza relacje międzyludzkie

  1. Oczywiście, że tak Pozdrawiam!

 4. Zaciekawiła mnie akcja 12 niecodziennych rzeczy:) Chętnie wzięłabym w niej udział w tym roku

  1. Jest świetna, wprowadza do życia trochę „ruchu”, zachęcam

 5. Bardzo lubię takie wpisy! Zawsze znajduję coś dla siebie- dzięki

  1. Bardzo się cieszę Pozdrawiam i zapraszam do kolejnych odwiedzin!

 6. Jestem pod ogromnym wrażeniem regularności wpisów na Twoim blogu! Jak Ty to robisz? Też tak chcę!

  1. W moim przypadku wystarczyło ochrzanić swoją osobę, zmotywować do pracy i ładnie rozpisać w kalendarzu tematy na miesiąc do przodu

 7. Dziękuję bardzo za polecenie mojego tekstu!

  Najbardziej zainteresowało mnie to 12 niecodziennych rzeczy! Muszę koniecznie sprawdzić

  1. Jest super wyzwaniem/nowym nawykiem, polecam raz jeszcze Pozdrawiam!

 8. Lubię takie zestawienia. Szczególnie zaciekawiło mnie 12 niecodziennych rzeczy

  1. Polecam wypróbować samemu

Dodaj komentarz