Linki do poduszki #7

Dobry wieczór! W tym tygodniu już was motywowałam, podzieliłam się recenzją, a dzisiaj podrzucam coś relaksacyjnego na początek weekendu. Przygotowałam dla was kilka ciekawych linków, na które trafiłam ostatnio. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie Zapraszam!

***

Na pierwszy ogień idzie bardzo interesujący projekt pary żyjącej na odległość. Zakochani, podczas wideoczatów, robili sobie zdjęcia – jedno z nich w Nowym Jorku, drugie w Seulu – w miejscach, w których właśnie się znajdowali. Wyszły im całkiem ciekawe kolaże.

Kolejny link to 10 najbardziej wartych odwiedzenia muzeów na świecie – byłam w tylko jednym z nich, ale chętnie odwiedziłabym pozostałą dziewiątkę.

Będąc w temacie sztuki, Przem wynalazł mi ostatnio dodatek do Chrome’a – Google Art Project. Jest to część projektu Google, polegającego na zbieraniu sztuki z różnych zakątków globu i udostępnianiu w sieci szerszej publiczności. Z każdą nowo otwieraną zakładką można podziwiać dzieła znajdujące się w muzach na całym świecie. Jestem zachwycona! Potrafię czasem otworzyć piętnaście nowych okienek, zanim trafię na obraz, który mi się spodoba..

Na blogu Kulturą w płot Michał Fedorowicz odnajduje w filmach nawiązania do kina niemego. Nie zdawałam sobie sprawy, że można ich tyle znaleźć.

Z filmu do kuchni. Sekrety kelnerów, o których nie mamy pojęcia. Mam nadzieję, że pamiętasz o byciu miłym dla osoby obsługującej cię w restauracji?

A po obiedzie.. Coś do picia. Lista najbardziej popularnych alkoholi. Co prawda dotyczy ona stanów USA, a nie Polski, ale umówmy się, że nasz najbardziej popularny trunek jest raczej taki sam w każdym z województw.

***

Natrafiliście na coś ciekawego w tym miesiącu? Podzielcie się linkiem! 

6 Replies to “Linki do poduszki #7”

 1. Dzięki za link do muzeów! Rany, cudowne miejsca!! Trzeba sobie zapisać jako cel na przyszłość, by odwiedzić chociaż część z nich… Chociaż ja niedaleko siebie, bo w Katowicach, mam również piękne muzeum, Muzeum Śląskie, jakbyś była kiedyś w moich okolicach to koniecznie musisz odwiedzić te miejsce!

  1. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tego muzeum – już mam zapisane, że jeżeli wpadnę na Śląsk to jest to moim pierwszym miejscem do zobaczenia

 2. Kino nieme – swego czasu byłam nim niesamowicie zafascynowana, warto by było sobie je odświeżyć.
  Bookendorfina

  1. Też mam wiele sentymentu do tamtych produkcji Na szczęście na Youtubie jest bardzo dużo niemych filmów – co jakiś czas sięgam po kolejny Pozdrawiam!

 3. Jaka kulturalna polecajka – coś totalnie dla mnie. Właśnie sobie dodaję ten wpis na zakładkę, żeby sprawdzić linki w wolnej chwili Dziekuję

  1. Cieszę się, że Ci się spodobał, miłego czytania!

Dodaj komentarz