Linki do poduszki #9

Dzisiaj mam dla was kolejną porcję linków do interesujących stron. W tym tygodniu ta seria powinna się nazywać Zdjęcia do poduszki – prawie wszystkie moje propozycje są do oglądania. Nie przedłużając, zapraszam na dziewiąte linki do poduszki.

***

Na początek podróżniczo. Nie macie pomysłu na urlop? Travelandleisure.com proponuje wycieczki do jedenastu krajów, do wykonania między 30-tym a 40-tym rokiem życia. Dlaczego w tym przedziale czasowym? Podobno trzydziestolatkowie jeszcze nie odkładają pieniędzy na przyszłość – chcą je na razie szybko wydać. Zgadzacie się z tym?

Kolejny link to coś, co bardzo lubię – zestawienia zdjęć o tej samej tematyce, ale z różnych krajów. Tym razem są to szkolne obiady z kilku zakątków świata. Jeżeli tak wyglądałyby posiłki na polskich stołówkach kilkanaście lat temu, to prosiłabym rodziców o wykupienie dla mnie bloczków. A wy co jedliście w szkole na długiej przerwie (albo na lekcji )?

Przenosimy się do świata kinematografii. Nie miałam pojęcia, że twórcy filmowi w swoich ujęciach tak często zwracają uwagę na symetrię, albo geometrię. Trafiłam na zestaw geometrycznych ujęć – scrolluję i scrolluję i chyba stąd nie wyjdę szybko..

Kolejny świetny foto-artykuł ze świata filmu. Ujęcia zza kulis. A czasem zza aktorów, znad aktorów, spod aktorów, z aktorami w czasie przerwy.. Rewelacja!

A teraz moja muzyczna perełka. Wszystkie dźwięki na raz. Oprócz pozycji oczywistych, znajdziemy tu takie rodzaje muzyki, o których już całkiem zapomniano, albo w ogóle nie wspominano. Można je odsłuchiwać pojedynczo, można wszystkie na raz. UWAGA! Wciąga!

Na koniec zdjęcia zwierząt, które nadają się na okładki topowych albumów muzycznychMam ochotę wydrukować niektóre z nich i przykleić na tablicę inspiracji (te gołębie mogłyby wisieć na bilbordach przy wjeździe do Krakowa ).

***

A jak wam minął tydzień? Znaleźliście coś ciekawego w Internecie? Dajcie koniecznie znać!

2 Replies to “Linki do poduszki #9”

  1. Catherine Agathe says: Odpowiedz

    Świetny tekst ,, super propozycje, biorę się za szukanie☺milego wieczoru 😉

    1. Mam nadzieję, że przypadły Ci do gustu Pozdrawiam!

Dodaj komentarz